Звиздоболід – захялявна книжечка андеграунду / Критика постмодернового виплодку реальних пациків


Привіт! Мій справжній старт-ап у постмодерному українському блогінгу розпочався коли я познайомився з видатним постмодерновим блогером, зразком у свому жанрі, Богданом Дубильовським. На його блозі я набирався основами футуризму та постмодерну як вишня наливається сонячним теплом влітку… Усе йшло як мало бути, траляля трололо… Згодом я познайомився з чудовим, добрим, скромним, бородатим чуваком Романом Мельником. І врешті я з ним познайомився в оффлайні. Та звичайно придбав їх спільну працю – книгу, яка росповсюджується методом door-to-door, продаючись прогресивній недибільній молоді постмодерну. Не буду тяниту кота за яйця та напишу краще рецензію…

Видавництво: “ще той ПЕС”

Верстка “по кому дзвін, Скрібус і Ко”

Тексти: колаж-центр “ГРИМАСА БОЛЮ”

(мабуть це перше, що вже справило велике враження… Креатив на вищому рівні.)

________МОЇ ДУМКИ________________КРИТИКА______________________

Книга явно НЕ ДЛЯ ВСІХ, про це кажуть і самі автори. Аудиторії книги переважно 18-30 років. Читачі обов`язково україномовні, не люблять російську в Україні. Тільки справжні, недеградовані, не стандартні, яскраві, щоросердечні, дружні люди зрозуміють цю книгу… Цей виплодок постмодерну є чимось містичним. Коли я перший раз приклав око до книжки (у поїзді) я почув невидимий контакт з якимись людьми, схоже, з духами живих масонів. Це було незабутнє відчуття. Автор сильно закликає НЕ читати цю книгу не оригінальним викидишам, що я аж сам спочатку забоявся, що вона для мене зарозумнувата. Але прочитавши ж перший творик, перемінив думку, книга саме на мене. Сатира, стьоб, гидотина, роздуми, меланхолізм, позитивізм, дадаїзм, божевілізм – це інгредієнти, які створюють атмосферу книги. Атмосфера книги: Як наче ти стоїш на чорному килимі, під тобою стоїть сотня різних образів-людей, які стараються виділитись по-своєму, але в них не виходить. Наче твій писок закриває нікотиновий дим, на тобі круті чорні джинси, та й усе чорне. Весь час щось шевелиться, але водночас стоїть. Ти почуваєш себе гаішником, який оглядує місце аварії, щоб написати протокол. Можливо це і було задумано, тому що назва книги “Звиздоболід”.

Звиздоболід бере вас на борт, в якого приймають тільки ізбранних, і ви починаєте супер тур по кишках реально-смішного-обригано-меланхолійного світу.

______________БУДОВА____________________ЗМІСТ________4/5___________________

У книзі непронумеровані сторінки (я думаю це мінус). Автор розкриває свою персону дуже поверхньо на початку. А далі використовує псевдоніми та робить фейкові образи різних авторів. Це виглядає досить круто та дає зрозуміти, що автор є різньосторонньою людиною. Контент: Хоку-вірші, вірші та невеличкі оповідання. Оповідання дуже щирі, вишукані та водночас швидкі. Зміст обсирає весь стандартизм та несе в мозок через очі багато життєвих випадків. Так як я говорив з співучасником цього “проекту”, знаю історію цих оповідань. Всі оповідання – це випадки з життя, які були трішки оброблені заради анонімності та во ізбіженія палєва. Читається швидко, можна прочитати за вечір, але так як я маю хронічне захворювання – розпердювання часу, то вспів прочитати тільки за неділю приблизно…

_______________________ОФОРМЛЕННЯ_________________________2/5_____________________

Ох, один момент мені не сподобався критично. Це конкретний завал читача опичатками. Їх тут вистачає. Та й читабельність на деяких сторінках нижче плінтуса. Бодя, не потрібно було так старатись, або ж зробив би краще помінімалістичніше, або допрацював би до ідеалу. Обложка дає насититись різноманітнюсть. На ній зображена панорама мегаполіса, пару “рож” міщан та надруковані “ключові слова”. Ім’я автора на обложці не згадується… Але зображення також не чітке. Друк – чорно-білий. Мабуть “ОФОРМЛЕННЯ” – це дійсно те, про що можна відверто казати “ФЕ”.

——–Тепер варто привести цитату———-

***

Співають вранішні пташки,

Я повертаюся додому

Так і не знаю де мої труси

***

Море купається у сонячному промінні

Чайки сідають на жовтий ранок

Класну у бабки купили тараньку

____________ЗАДУМ_________ЦІЛЬ__________________________________

Гадаю, ціль цього проекту – просвітництво справжньої, інтелектуально-брутальної, молодіжньо-розважальної літератури, яка доносить до нас все різноманіття від життя та вихід із бидло-кризи (не фінансової, а морально-еститичної, вона у Україні набагато глибша, і із цим краще не сперечатись). Постійна бородьба із собою, тотальна нехватка часу, брутальна філософія, теорія виродка на кожен погляд – ці проблеми запечатані у прихований зміст книги. Задум вийшов дуже цікавий та оригінальний, але одною такої книгою нічого не змінити. Для перевороту потрібно тисячі рецензій, десятки тисяч подібних книг, міліони різних статей – от тоді ми замочимо оцю невидиму стандартизацію – одегенерацію…. Тому я закликаю вас:

 1. Піти посрати  Купити книгу “Звиздоболід” за 30 грн, або знайти її в інтернеті. Купити її ви зможете, звернувшись до Романа Мельника
 2. Реально КУПИТИ цю книгу і не випердюватись, що ти такий крутий. Подумай!
 3. Написати статтю у ВІкіпедію про книгу, або будь-яку рецензію.
 4. Розрекламувати цей пост про книгу своїм друзям у соц мережах
 5. Написати свій коментар до цього запису.
 6. Написати свою ідею чи твір та відправити на e-mail voko06@gmail.com, або bodiadub@gmail.com

Я буду дуже вдячний вам за це, особливо за пункт 4 (він вам точно під силу). кнОпки розшарювання знаходяться внизу.

 
 

Advertisements

7 thoughts on “Звиздоболід – захялявна книжечка андеграунду / Критика постмодернового виплодку реальних пациків

 1. Пінгбек: Звиздоболід – захялявна книжечка андеграунду / Критика постмодернового виплодку реальних пациків « СВИНОМАТКА

 2. Класна рецензія. А можна детальніше про ФЕ! у оформленні. ти маєш на увазі зовнішнє(палітурки) чи і внутрішній дизайн сторінок(тексту). Що ти маєш на увазі коли говориш нечитабельний? які сторінки? можеш сфоткати?

  • Радий, що є і слабкі місця, а то ми б з роммельником в психурник потрапили від величанії.

  • Я на .e mail тобі закину коли час буде. Що ж , ще можна додати , що ми трєбуєм продолженія банкєта. Пиши та випускай на комерційному рівні щось нове.

   • Ти теж. До речі, таких книжок, особливо у стилі футуризму реально може виходити зараз в Україні не більше 4-5 на рік. Це поріг теперішнього як естетичного так і фінансового потенціалу тутешніх. На жаль.(як співає Морозов)

 3. Щодо очеп’яток то я повністю згоден – недогледіли. але ти друга людина яка на це увага звертає. тому виходить що не так страшно. а сторінки нечитабельні рідко де і я сам здогадуюся де. це була певна жертва формі і кількості сторінкам.. короче це була політика і кожна сторінка і шрифт народжувалися окремо. Тому і нумерувати було не по людськи їх. це як дітей назвати – один, два, три, чотири. .. ну що і що дітей в нас вийшло 98:)

  якщо найти

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s